Tüketiciler İçin İade Şartları

6502 sayılı yasa uyarınca tüketici olan müşterilerimiz kirtasiyebank.com'dan almış olduğunu tüm ürünleri teslim aldığı tarihten itibaren 14 (On Dört) gün  içerisinde iade etme veya başka bir ürünle değiştirme şansına sahiptir. Yasal süreyi aşan bildirimlerde ve 6502 sayılı yasa hükmünde olmayan müşterilerimizde ve niteliği itibariyle tekrar satılabilirliğinin bozulması halinde iade maalesef kabul edilememektedir.

Ürün iade işlemleriniz için ürünü tarafımıza göndermeden önce;


Üyelikli verilen siparişlerde; 

Hesabım > İade Taleplerim sayfasından "Yeni Talep Oluştur" butonuna tıklayarak talep oluşturulması gerekmektedir.

Açılan bölmede iptal etmek istediğiniz siparişi seçerek, iade nedeninizi ve iade tipini seçmeniz gerekmektedir. İade tipini seçerken "değişim" talep edebilir veya "para iadesi", "hediye çeki" talebinde bulunabilirsiniz.


Üyeliksiz verilen siparişlerde;

 0264 282 03 30 'u arayarak yada "İletişim" sayfasından "Arıza / İade Başvuru" kaydı açtırmanızı rica ederiz.

Talebinizin onaylanması sonrası size verilecek olan bilgi dahilinde Yurtiçi Kargo firmasına giderek karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz.


1) Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

•İade edilecek ürünler mutlaka ürüne ait orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış veya kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

•İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) göndermeniz gerekmektedir.

•İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ve/veya hasarlı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da sitemizden doldurduğunuz bildirim formunuzla birlikte Yurtiçi Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

•Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır.

2) Özel Ürünler için iade şartları;

•Kişiye özel üretim ürünlerde, iade kabul edilmemektedir. ( Örnek : kaşe yapımı, isim yazılmış kalemler vb. ürünlerde iade kabul edilmemektedir. ) Hasarlı olması durumunda kargo tespit tutanağı incelenir ve gerekli değişim işlemleri başlatılarak yeni ürün gönderimi sağlanır.


3) Diğer Ürünlerin iadesinde ;

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örnek : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık v.b. ), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir. Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

•Her türlü yazılım ve programlar

•DVD, VCD, CD ve kasetler

•Taşınabilir bilgisayarlar

•Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

•Vücuda birebir teması olan ürünler (kulak içi veya kulak üstü kulaklık v.b.)